• PLATFORMAE-USŁUG I GIS
  • INFORMACJE DLAKLIENTA
  • WODA
  • ŚCIEKI
  • PRZETARGI

Aktualności

22 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

   
22 Marzec 2019

Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody, który odbywa się co roku w dniu 22 marca to dobry moment, by przypomnieć, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.
Stały dostęp do wody pitnej jest podstawową potrzebą i prawem każdego człowieka. Jest warunkiem zachowania zdrowia poprzez higienę jej samej i rolę w zachowaniu bezpieczeństwa żywności. Tymczasem światowe zasoby wody kurczą się w wyniku globalnego ocieplenia, rozwoju przemysłowego i zanieczyszczeń. Światowy Dzień Wody został wprowadzony po to, żeby uświadamiać, że dostęp do czystej wody nie zawsze i nie dla wszystkich jest oczywistością. Tegoroczny Dzień Wody pod hasłem „Leaving no one behind”  - Dostęp do wody dla wszystkich, ma uzmysłowić, że kryzys wodny nie jest zmartwieniem wybranych społeczności. Kluczowe jest więc rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zachowanie zasobów wodnych na Ziemi.

Biuletyn Infromacji Publicznej (BIP)
Facebook
NEWSLETTER
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.