• PLATFORMAE-USŁUG I GIS
  • INFORMACJE DLAKLIENTA
  • WODA
  • ŚCIEKI
  • PRZETARGI

Aktualności

DZIŚ DZIEŃ ZIELONEJ SZNURÓWKI

   
24 Październik 2013

Wepnij zieloną sznurówkę

Ministerstwo Środowiska we wrześniu br. zainicjowało akcję ekologiczno-informacyjną  „ZIELONA SZNURÓWKA”, której celem jest promocja postaw pro-ekologicznych oraz wskazywanie na konieczność podejmowania aktywnych i wielokierunkowych działań na rzecz ochrony klimatu i przyrody. Efektem prowadzonych działań będzie pobudzenie refleksji na temat tego, co każdy z nas może zrobić dla ochrony środowiska.

Organizatorzy zachęcają, aby 24 października zielone sznurówki założył każdy dla kogo kwestie związane z ekologią są ważne. W tym dniu na ulicach Warszawy wolontariusze akcji będą rozdawać przechodniom zielone sznurówki. Jednak jak podkreślają organizatorzy każdy mieszkaniec Polski może założyć dowolną, symboliczną zieloną sznurówkę np. na nadgarstek, przypiąć do kurtki lub tradycyjnie przewlec przez dziurki przy butach. W ten sposób zwróci uwagę innych na problem zmian klimatycznych oraz zamanifestuje swoją troskę o klimat i środowisko.

Odwiedź ZIELONĄ SZNURÓWKĘ na: www.facebook.com/zielonasznurowka


Akcję „ZELONA SZNURÓWKA” sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Artykuł zaczerpnięto z portalu: www.ekologia.pl

Biuletyn Infromacji Publicznej (BIP)
Facebook
NEWSLETTER
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.