• PLATFORMAE-USŁUG I GIS
  • INFORMACJE DLAKLIENTA
  • WODA
  • ŚCIEKI
  • PRZETARGI

PIKNIK EKOLOGICZNY 2012

15 Luty 2013    

Rok 2012r. okazał się wyjątkowy dla działalności ekologicznej prowadzonej przez MZGK Sp. z o.o.
VII edycja  akcji edukacyjno-ekologicznej  „Recykling w trosce o nasze środowisko”  przybrała nietypową formę….a wszystko to za sprawą  PIKNIKU EKOLOGICZNEGO,  który został zorganizowany 25 maja 2012 r.

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Nowej Soli po raz pierwszy w historii swojej 67-letniej działalności zorganizował  „Dzień otwarty Stacji Uzdatniania Wody”, a wszystko to przy okazji zakończonej modernizacji SUW realizowanej w ramach projektu pn. „Gospodarka wodno-ściekowa miasta Nowa Sól i gmin ościennych”. Na uczestników czekały liczne atrakcje. Nie tylko dorośli z zainteresowaniem zwiedzali obiekty Stacji Uzdatniania Wody: halę filtrów czy budynek pomp. Zachwyt u tych starszych, jak i młodszych wzbudzało muzeum zorganizowane w Wieży Ciśnień z 1903r., która liczy sobie 30 m wysokości.
Każdy z uczestników miał okazję posadzić drzewko, w którego cieniu być może za parę lat będzie można się schować. Nie tylko drzewko pozostało pamiątką po naszej obecności, ale również dyplomy wręczane z tej okazji przez pracownika MZGK.

Podczas „Dnia otwartego SUW” odbył się również „Piknik ekologiczny” podsumowuj
ący akcję edukacyjno – ekologiczną „ Recykling – w trosce o nasze środowisko” VII edycja  - kierowaną do uczniów klas III nowosolskich Szkół Podstawowych.
Stację Uzdatniana Wody odwiedziło ponad 350 uczniów wraz z Wychowawcami. Największą atrakcją dla uczestników było obserwowanie procesu płukania filtrów, malowanie ścian Wieży Ciśnień, tworzenie „Ekoludków” - czyli postaci stworzony z odpadów nadających się do recyklingu.
Dzięki Sponsorom tj. firmie TEW Gospodarowanie Odpadami, Starostwu Powiatowemu w Nowej Soli, firmie Karton Pak z Nowej Soli, Spółce Chemia SNS z Nowej Soli, Hurtowni Spożywczej R. M. Bartczak z Nowej Soli oraz fir
mie Hochtief Polska Sp. z o.o. z Poznania najciekawszego „Ekoludka” mogliśmy nagrodzić atrakcyjnymi nagrodami, a na każdego ucznia czekał poczęstunek.  Klasa III c z SP nr 1  wraz z Wychowawcą p.Teresą Mielczarek okazała się bezkonkurencyjna zdobywając tym samym I miejsce w konkursie plastycznym.

Mamy nadzieję, że „Piknik ekologiczny” już na stałe wpisze się w kalendarz interesujących wydarzeń MZGK i miasta Nowa Sól.

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. od wielu lat prowadzi działalność ekologiczną na rzecz najmłodszych. 

Pierwszą akcję edukacyjno – ekologiczną pn. „Recykling – w trosce o nasze środowisko” zorganizowaliśmy w 2006r.
Pomysł edukacji najmłodszych zrodził się poprzez chęć kreowania postaw przyjaznych środowisku i pobudzenie świadomości ekologicznej młodych ludzi.

Akcja jest prowadzona nieprzerwalnie od 2006r. i z każdą edycją cieszy się niesłabnącą popularnością. Od lat udział w niej zgłaszają wszystkie Szkoły Podstawowe z terenu Nowej Soli. Łącznie udało nam się zorganizować VII edycji akcji, dzięki temu prawie 3 tys. uczniów miało możliwość zapoznania się z tematyką gospodarowania odpadami. W ramach akcji trzecioklasiści z nowosolskich podstawówek w połowie kwietnia biorą udział w wycieczkach organizowanych na Składowisko Odpadów oraz sąsiadującą ze Składowiskiem - Sortownię Odpadów. Uczniowie dowiadują się jak i gdzie składuje się odpady, jak bardzo istotne dla środowiska jest ich segregowanie oraz powtórne wykorzystanie. Dzięki temu mają możliwość zrozumienia jak ważna jest troska o nasze wspólne dobro, jakim jest środowisko.

Akcja dzięki urozmaiconej formie jest nie tylko źródłem wiedzy teoretycznej, ale i praktycznej - będąc jednocześnie ciekawą formą zabawy.

Biuletyn Infromacji Publicznej (BIP)
Facebook
NEWSLETTER
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.