• PLATFORMAE-USŁUG I GIS
  • INFORMACJE DLAKLIENTA
  • WODA
  • ŚCIEKI
  • PRZETARGI

Zakończenie realizacji Umowy nrPR/1/2017 - ZDALNY ODCZYT WODOMIERZY

20 Listopad 2017    

W dniu 13.10.2017 r. strony podpisały Protokół końcowy z wykonania przedmiotu Umowy nr PR/1/2017 z dnia 10.01.2017 r., przedmiotem której była  „Dostawa, montaż i konfiguracja modułów radiowych o transmisji dwukierunkowej wraz z 2 mobilnymi terminalami i oprogramowaniem do zdalnego odczytu wodomierzy dla Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o.

Zadanie to wchodzi w zakres projektu pn. „Budowa systemu informacji przestrzennej (GIS) oraz platformy e-usług dla Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Nowej Soli” współfinansowanego ze środków unijnych  z  Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Przystępując do realizacji zadania Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Nowej Soli zaplanował, że na każdym wodomierzu głównym rozliczanym przez Spółkę zostanie zainstalowana nakładka – moduł radiowy, łącznie przewidywano montaż ok. 4400 sztuk. W dniach 11-12.10.2017 r. odbył się ostatni etap odbioru zamontowanych urządzeń i potwierdzono, że zamontowano i poprawnie funkcjonuje 4408 nakładek.

Jest to bardzo duży sukces, ponieważ, aby zamontować nakładkę, trzeba było dostać się do nieruchomości, a nie zawsze było to możliwe. Czasami monterzy wracali  w jedno miejsce kilka razy z powodu nieobecności właściciela lub braku zgody na montaż, pomimo szeroko prowadzonej kampanii informacyjnej.

Po odbiorze pierwszej części zamontowanych nakładek w maju br. (1500 szt.)  MZGK    Sp. z o.o. dokonywał już odczytu stanu tych wodomierzy drogą radiową, a teraz w ten sposób będzie obsługiwanych 98,5 % naszych klientów.

Aby usprawnić działanie systemu została podjęta decyzja o objęciu systemem zdalnego odczytu również podliczników, które tak jak dotychczas odczytywane są systemem obchodzonym. Będzie istniała możliwość zamontowania modułu radiowego na wodomierzach lokalowych czy ogrodowych. Wystarczy tylko, że Klient będzie posiadał wodomierz przystosowany do montażu nakładki. Koszty nakładki i jej montażu  będą po stronie MZGK.

Biuletyn Infromacji Publicznej (BIP)
Facebook
NEWSLETTER
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.