• PLATFORMAE-USŁUG I GIS
  • INFORMACJE DLAKLIENTA
  • WODA
  • ŚCIEKI
  • PRZETARGI

PRZYŁĄCZENIE DO SIECI WOD-KAN

27 Kwiecień 2020    

 

Co i jak należy załatwić, aby prawidłowo wykonać przyłącze wodociągowe lub kanalizacyjne i zostać naszym odbiorcą wody i/lub dostawcą ścieków
 

 

KROK 1 

Wystąpić z wnioskiem o przyłączenie nieruchomości do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej. W tym celu należy wypełnić wniosek  kliknij aby pobrać druk  oraz załączyć mapę sytuacyjno-wysokościową z zaznaczoną lokalizacją budynku lub działki.

 

UWAGA!

Wniosek o przyłączenie do sieci wodociągowej i/lub kanalizacyjnej można złożyć elektronicznie bez konieczności wizyty w Spółce. Wystarczy skorzystać z naszej e-usługi dostępnej na Platformie Usług Elektronicznych  e-warunki techniczne.

Warunki techniczne wydane na podstawie złożonego e-wniosku otrzymasz drogą elektroniczną oraz pocztą w formie tradycyjnej.

 

 Aby złożyć wniosek:

KROK 2 

W odpowiedzi na złożony wniosek MZGK wydaje warunki techniczne przyłączenia nieruchomości do sieci  - dostosowane do indywidualnych potrzeb.

KROK 3 

Zgodnie z wydanymi warunkami należy zlecić uprawnionemu projektantowi wykonanie projektu technicznego (PT) przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacyjnego oraz uzgodnień branżowych.

KROK 4 

Projekt techniczny (PT) przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacyjnego należy uzgodnić w MZGK w zakresie przyjętych rozwiązań technicznych. W tym celu należy złożyć 2 egz. projektu technicznego.

KROK 5 

Wybudować przyłącze wodociągowe i/lub kanalizacyjne zgodnie z projektem technicznym oraz wykonać podejście pod wodomierz.

KROK 6 

Po wykonaniu przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacyjnego - przed zasypaniem należy zgłosić w MZGK gotowość do odbioru technicznego (zgłoszenia można dokonać również poprzez Platformę Usług Elektronicznych, korzystająć z usługi e-warunki techniczne). Uzyskanie odbioru końcowego przyłącza wodociągowego jest równoznaczne z nieodpłatnym otrzymaniem wodomierza domowego oraz jego zamontowaniem i oplombowaniem przez nasze służby techniczne.

KROK 7 

Po dokonaniu odbioru końcowego przyłącza należy podpisać umowę z MZGK na dostarczanie wody lub odprowadzanie ścieków.  Uzyskanie odbioru końcowego przyłącza wodociągowego jest równoznaczne z nieodpłatnym otrzymaniem wodomierza domowego oraz jego zamontowaniem i oplombowaniem przez nasze służby techniczne.


Szczegółowych  informacji  można uzyskać w Dziale Sieci Wodno-Kanalizacyjnej - pok. nr 1 lub telefonicznie pod numerem: 68  478 51 28 lub 68  478 51 29

Biuletyn Infromacji Publicznej (BIP)
Facebook
NEWSLETTER
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.