• PLATFORMAE-USŁUG I GIS
  • INFORMACJE DLAKLIENTA
  • WODA
  • ŚCIEKI
  • PRZETARGI

RECYKLING W TROSCE O ŚRODOWISKO

15 Luty 2013    

Drugim etapem akcji edukacyjno – ekologicznej pn. „Recykling – w trosce o nasze środowisko” dającym upust fantazji jest tworzenie prac plastycznych, który przy VII edycji przyjmował różnorodne formy. Uczniowie mogli kreować rysunki, plakaty, komiksy oraz „Ekoludki” czyli postacie stworzone z odpadów nadających się do powtórnego wykorzystania, a wszystkie te prace były zwieńczeniem nabytej wiedzy podczas zwiedzania Składowiska Odpadów i Sortowni. Uczniowie mogli pracować indywidualnie, jak
i całą klasą zdobywając cenne nagrody - od artykułów szkolnych, odtwarzaczy mp4, aparatów cyfrowych, po rowery górskie czy wycieczki klasowe.

Podsumowanie akcji odbywa się w szkole, w której największa liczba uczniów została wyróżniona za uczestnictwo w konkursach plastycznych. Wręczeniu nagród zwycięzcom towarzyszyły przedstawienia teatralne przygotowane przez uczniów, które za każdym razem zawierały mnóstwo cennych zagadnień o tematyce ekologicznej. Przez te wszystkie lata nagrodziliśmy wielu laureatów:

W 2007r.

I miejsce: Joanna Szymczyk - SP nr 6, II miejsce: Marcin Kwiatkowski - SP nr 2, III miejsce: Magdalena Barańska - SP nr 5.

W 2008r. – I miejsce: Marcelina Bojdak - SP nr 3, II miejsce: Filip Jakuszyn - SP nr 8, III miejsce: Marcin Gmyrek SP nr 6.

W 2009r. nagrodziliśmy całą klasę za zrobienie najlepszego komiksu/bajki. I Miejsce zajęła kl. IV b z SP nr 3, II miejsce – kl.IV A z SP nr 3, III miejsce – kl.IVA z SP nr 3

W 2010r. konkurs plastycznych przybrał dwie formy. W pierwszej kategorii były oceniane najciekawsze bajki/komiksy.
Jak się okazało I miejsce zajął Jakub Center z SP nr 2, II m. Mateusz Halagarda również z SP nr 2, natomiast najpiękniejsze prace wpłynęły spod ręki Patrycji Michalskiej z SP nr 6, Macieja Brzozowskiego z SP nr 5 i Iwony Tkacz z SP nr 2.

2011 r. okazał się prawdziwą skarbnicą talentów. Uczniowie nie tylko mogli malować na kartkach papieru, ale również tworzyli „EKOLUDKI” czyli postacie stworzone z odpadów nadających się do recyklingu. W obu formach plastycznych nagrodziliśmy
3 pierwsze miejsca. I Miejsce: Laura Urban oraz Wiktoria i Weronika Kryk, II miejsce:Patrycja Krysiek i Adam Sznajder, III miejsce” Natalia Bernat i Denis Korolewicz.

Co roku akcję wspierają liczni sponsorzy, którzy umożliwiają nam zakup atrakcyjnych nagród dla Laureatów.

 

Biuletyn Infromacji Publicznej (BIP)
Facebook
NEWSLETTER
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.