• PLATFORMAE-USŁUG I GIS
  • INFORMACJE DLAKLIENTA
  • WODA
  • ŚCIEKI
  • PRZETARGI

Wodomierze - odczyty

22 Wrzesień 2014    

Wodomierze główne i podliczniki odczytywane są przez pracowników Spółki co 1, 2, 3 miesięce.

Odczyty wykonywane sąod poniedziałku do piątku

Każdy odczytywacz posiada legitymację służbową ze zdjęciem oraz upoważnienie do wykonywania odczytów - które na życzenie Klienta zobowiązany jest okazać.

Jeżeli odczytywacz nie zastanie Klienta w domu,  to zostawia powiadomienie.

 

W celu ułatwienia komunikacji naszym Klientom w sprawie podania aktualnego stanu licznika można wybrać jeden z trzech sposobów:

I sposób

Zadzwoń pod bezpośredni numer telefonu  68 478 51 34 i podaj stan licznika pracownikowi Działu ZBYT I ROZLICZENIA. Fakturę otrzymasz osobiście lub pocztą.

II sposób

Przyjdź do Działu ZBYT i ROZLICZENIA znajdującego się w Siedzibie Spółki przy ul. Konstruktorów 2 w Nowej Soli (pokój nr 8 - parter)  i zgłoś stan licznika osobiście. Po wprowadzenia danych do systemu fakturę otrzymasz od ręki.

III sposób

Zgłoś stan swojego licznika wysyłając fax na nr  68-478 51 11 lub e-mail na adres odczyty@mzgkns.pl Nie zapomnij o wpisaniu danych i czytelnym podpisie. Fakturę otrzymasz pocztą.

 

 JAK ODCZYTYWAĆ WSKAZANIA WODOMIERZA

 

Należy podawać wszystkie czarne cyfry odczytane od lewej strony liczydła, łącznie z zerami, jeżeli wystąpiły przed właściwą wartością wskazania. Odczyt należy zaokrąglić do pełnych metrów sześciennych.

Ilość pełnych metrów sześciennych zużytej wody jest oznaczona kolorem czarnym, natomiast cyfry w kolorze czerwonym oznaczają wartości dziesiętne, setne i tysięczne. W związku z powyższym podając wskazanie wodomierza należy podawać wyłącznie cyfry czarne, oznaczające pełne metry sześcienne. Poniżej przedstawione są przyklady:


0

0

0

1

6

4

Stan wodomierza 164 m3


0

0

9

5

6

2

Stan wodomierza 956 m3 
 

0

5

7

3

2

3

5

1

Stan wodomierza 5732 m3

Biuletyn Infromacji Publicznej (BIP)
Facebook
NEWSLETTER
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.